Hrnec 5.jpg

Čištění a údržba hrnců s mramorovým povrchem        

Mramorový povrch hrnce je velice šetrný k potravinám, umožňuje vaření s minimem tuku nebo zcela bez tuku, jídlo se na něm nepřipaluje a i proto se velmi snadno se myje. Nádobí má povrch mramorový podle vzhledu, ve skutečnosti jde o umělý materiál, který kombinuje keramiku s teflonovou bází. Pokud je povrch kamenný, obsahuje pak mletý minerál. Nádobí s mramorovým povrchem svojí vysokou kvalitou předčí i keramický povrch. Podívejme se, jak se starat o mramorové hrnce.

Jak se čistí mramorové hrnce a mramorový povrch

Mramor si velmi rychle zamilujete, protože je velice praktický na údržbu. Pokud jde o černou barvu, velmi dlouho vám vydrží barva jako nová. Velmi dobře kamufluje i po čase případné známky jejího opotřebení. Většinou stačí všechny hrnce, rendlíky i pánve pouze setřít vlhkým hadrem, nebo je můžete klidně dát do myčky.

Vnější mramorový povrch nádobí je odolný vůči vysokým teplotám a přímému ohni, současně i mytí. Vnitřní povrch je většinou tvořený dvěma keramickými vrstvami, a proto jsou hrnce vhodné pro všechny typy sporáků včetně indukce, s možností mytí v myčce. Velmi jednoduché čištění vnitřního i vnějšího povrchu vás doslova nadchne.

Hrnce jsou vyrobeny z keramiky nebo z kvalitního litého hliníku a nepřilnavý mramorový povrch je antibakteriální a neobsahuje žádné škodlivé látky. I když má toto nádobí silné akutermické dno pro úsporu energie a pro rychlý rozvod tepla, nijak to jeho údržbu neztěžuje. Jen si v něm jídlo uchovává větší vlhkost, více vitamínů a minerálů. Snadný způsob vaření souvisí se stejně snadnou údržbou.

Úchyty a poklice na hrnce

Díky kovovým nebo oddělávacím úchytům lze hrnec používat i v troubě. Před vložením do myčky je vhodné úchyty odstranit. Zejména proto, že se vám do myčky nádobí lépe vejde a současně můžete do ní dát i více nádobí. U tohoto nádobí oceníte stylový moderní design, praktičnost, vysokou odolnost, jednoduchou údržbu a také jeho dlouhou životnost.

Nádobí má většinou skleněné poklice, opatřené takzvaným aroma ventilem, kterým velmi dobře odchází nepotřebná pára. I skleněné poklice snadno umyjete běžným prostředkem na nádobí nebo je lze vložit do myčky. Skleněné poklice s otvorem pro unikání páry lze ve většině případů umístit do trouby a dokonce nad otevřený plamen. Díky této vysoké odolnosti se poklice velmi snadno i myje.

Pokyny pro nejjednodušší čištění

Ihned po vaření položte nádobí na teplu odolný povrch a nechejte jej vychladnout. Nezchlazujte ho velmi rychle tak, že do horkého hrnce či pánve nalejete studenou vodu. Pokud jsou na nádobí zaschnuté zbytky jídla, nechte je nejprve odmočit v horké vodě.

Nádobí s mramorovým povrchem pořádně vyčistěte neagresivním mycím prostředkem, v ideálním případě použijte jemné čisticí prostředky určené pro povrchy s antiadhézními úpravami. Nádobí bylo navrženo tak, aby vám byl poskytnut maximální užitek s minimální námahou. Nádobí stačí umývat v teplé vodě s jemným čisticím prostředkem a je také vhodné do myčky nádobí k běžnému mytí.

 
Hrnec 6.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one