Hrnec

Hrnec

Hrnce s mramorovým povrchem    

Všichni s největší pravděpodobností dobře známe nádobí z nerezu, litiny, keramiky, skla nebo třeba teflonu. O mramorovém nádobí se toho ale zatím příliš neví. Příprava lahodných a chutných pokrmů v nádobí s mramorovým povrchem dostává zcela nový rozměr a nabízí celou řadu výhod. Pojďme se společně podívat na to, proč je mramor natolik unikátní.

Kvalitní nádobí s mramorovým povrchem v podobě sady nádobí i jednotlivých hrnců a pánví má mramorový, nepřilnavý a nepoškrábatelný povrch, je velice praktické, odolá vysokým teplotám a při jejich použití nemusíte použít žádný tuk. Připravíte v něm efektivně i rychle zdravé a chutné jídlo.

Nádobí je většinou vyrobeno z kovaného hliníku nebo z keramiky a lze jej umývat i v myčce. Některé modely hrnců a pánví jsou vhodné i do trouby. Tenký mramorový povlak na hrncích vám usnadňuje vaření po mnoha stránkách. Pokud si tedy chcete usnadnit a urychlit vaření, investice do sady těchto kvalitních mramorových hrnců se jednoznačně vyplatí.

Vynikající nepřilnavé vlastnosti umožní i smažení masa a ryb bez tuku, bez přichytávání a rozpadávání se kousků při smažení pokrmu. Díky nepřilnavým vlastnostem lze velmi snadno vyjmout jídlo z mramorového nádobí. Lze i smažit s tukem nebo olejem.

Snadné čištění, kdy ve většině případů postačí vyčistit nádobí pouhým otřením vlhkým hadříkem, vás vysloveně nadchne.
Tip: Jak vybrat ocelový nůž?

Jak používat hrnce s mramorovým povrchem

Každý, kdo vaří rád, ocení praktické hrnce, ve kterých lze uvařit vše, jako polévky, omáčky, guláše, těstoviny či maso. Materiál hrnce je důležitý zejména z hlediska jeho údržby. Mramorový povrch je nepřilnavý, stačí tedy používat minimum tuku a s tím souvisí i snadné mytí. Pokud se vám nechce mýt nádobí v ruce, klidně vsaďte na myčku. Výhodou mramoru je i šetrnost k potravinám. Chcete-li vařit zdravě, toto nádobí zachovává mnohem více minerálů a živin.

Hrnce s nepřilnavým povrchem vám při vaření ušetří spoustu času a práce. Jídlo se vám na nádobí nepřichytí ani nepřipálí. Oceníte fakt, že nemusíte trávit dlouhý čas drhnutím zbytků jídla chemickými přípravky, drátěnkou a pod horkou vodou. Zbytky jídla a nečistot jen setřete z povrchu hrnce jednoduše a rychle vlhkým hadrem bez zbytečné námahy.

Nepřilnavý povrch, který vám umožní připravovat jídlo bez použití tuků, vám umožní vařit zdravěji a vychutnat si své kulinářské výtvory. Keramické nádobí vám poslouží pro přípravu dokonalého a zdravého jídla. Hrnce, kastroly a pánve snadno umyjete i v myčce, aniž by se vám u nich jakkoli poškodil jejich povrch. Součástí tohoto nádobí je i protiskluzová a tepelně odolná rukojeť nebo úchyty, často včetně skleněné poklice s výpustným ventilem páry.

Vysoký komfort v kuchyni

Pokud potřebujeme slít těstoviny nebo hrnec rychle přemístit, občas se nepříjemně spálíme. Pokud je hrnec vybaven silikonovými úchyty, které jsou současně odolné vůči teplu a jsou i protiskluzové, snadno se s ním manipuluje. Manipulaci s hrncem proto zvládne opravdu každý. Odnést hrnec s hotovým jídlem pak není problém. Nemusíme hledat chňapky či utěrky, kterými bychom museli horký hrnec chytit a pak teprve přenést. Oceníte i poklice s ventilem na upuštění páry.

Mezi neodmyslitelné výhody tohoto nádobí patří i jejich dlouhá životnost, odolnost vůči poškrábání, oděru, ale i vysokým teplotám. Protože je toto nádobí překvapivě poměrně lehké, je velmi snadné s ním také manipulovat, což ocení zejména starší lidé nebo všechny hospodyňky drobnější postavy.

Výhody nádobí s mramorovým povrchem        

 • snadná údržba
 • vhodné do myčky    
 • nepřilnavý povrch
 • stačí používat minimum tuku
 • často jsou součástí poklice s ventilem na upuštění páry
 • vsaďte na silikonové úchyty a rukojeti
 • velikost ideální pro větší rodiny
 • poměrně lehké
 • pěkný design
 • dlouhá životnost

Nevýhody oproti ostatním materiálům    

 • velikost nemusí vyhovovat malé domácnosti
Hrnec 2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one